Вибір найкращого килимка для ванної кімнати
Ванна кімната не вважається повною без килимка. Він робить підлогу м'якшою і теплішою, а також дозволяє інтегрувати різні текстури й кольори в декор. Цей аксесуар має бути функціональним, стильним і зручним, незалежно від того, чи він використовується перед душовою кабіною або біля ванної. Але який килим для ванної кімнати вибрати?
Завдяки великій кількості варіантів на ринку, підібрати ідеальний килим для ванної кімнати може бути непросто, особливо коли ви купуєте вперше. Однак це також означає безліч варіантів відповідно до будь-яких вимог, смаків та бюджету. Цей посібник розповість вам про різні етапи вибору правильного килимка для ванни.
Який матеріал слід вибрати для килимка для ванної?
Ключовими параметрами під час вибору матеріалу є комфорт і функціональність. Килимки для ванн щодня піддаються впливу води, тому вони повинні швидко висихати, щоб не стати місцем розмноження бактерій. Нижче ми розглянемо матеріали, які ви можете вибрати для свого килимка для ванної кімнати.
Бавовна
Цей матеріал не потребує представлення, оскільки з нього виготовлено безліч побутових речей. Вона легко поглинає рідину і швидко висихає. Бавовна також легко чиститься і створює м'яку поверхню під ногами. Залежно від технології плетіння більшість килимків для ванни можна прати в звичайній машині. Однак бавовна не така міцна, як інші матеріали, і може ковзати по підлогах з плитки.
Бамбук
Хоча бамбукові килимки є менш поширеними, вони швидко стають пріоритетним вибором для багатьох власників помешкань. Вони є чудовою альтернативою традиційним килимам для ванної кімнати. Ви також можете знайти моделі, які розміщуються навколо унітаза. Ці килимки виготовлені з дерева, тому вони не поглинають воду, як їхні тканинні аналоги. Бамбукові килимки випускаються в різних стилях, від моделей, які лежать рівно на поверхні, до тих, які скручуються. Більшість бамбукових килимків стійкі до ковзання. Їм не вистачає м'якості й комфорту, які надають інші матеріали, але вони компенсують це гладкою фактурою та мінімалістичним виглядом.
Поліестер
Оскільки основною функцією килимків для ванної є поглинання води, для їх виготовлення часто використовуються матеріали на основі поліестеру. У більшості випадків килимки для ванної, зазначені як поліестерні, насправді виготовлені з мікрофібри. Цей матеріал легко чиститься і швидко висихає. Він також довговічний, що робить його чудовим вибором для ванних кімнат, які використовуються безперервно. Килимки для ванн з поліестеру також можна прати в машині, хоча спершу прочитайте інструкції виробника щодо очищення. Єдиний недолік поліестеру полягає в тому, що він має низьку швидкість поглинання.
Пластик
Килимки з пластику часто використовують у ванних кімнатах, душах або навіть на відкритому повітрі. Вони не поглинають воду і не випускаються в стильних дизайнах. З іншого боку, їх легко чистити й вони не ковзають навіть по мокрій підлозі.
Тик
Тверді тикові килимки миттєво змінять вашу ванну кімнату, надавши їй особливого відчуття. Тик має високий вміст олії, що робить деревину стійкою до води та комах. Однак, тик часто обробляють лаком проти плісняви й цвілі для додаткового захисту, оскільки він постійно піддається впливу вологості. При належному догляді тикові килимки служитимуть вам багато років.
Поліпропілен
Килимки для ванної з поліпропілену мають вигляд натурального волокна. Однак вони мають більшу швидкість поглинання, ніж більшість натуральних волокон. Цей атрибут робить їх чудовим вибором для ванної кімнати або зони на відкритому повітрі. Крім того, на поліпропіленових килимках не росте пліснява чи цвіль, тому їх легко обслуговувати.
Який розмір килимка для ванної кімнати слід вибрати?
Окрім матеріалу, ще один важливий момент, про який слід пам'ятати при купівлі килимка для ванної, — це його розмір. Вам слід переконатись, що вибраний килимок зручно підійде вашій ванній кімнаті. Занадто маленький чи занадто великий килимок покриватиме неправильну площу підлоги й становитиме для вас ризик підковзнутись чи перечепитись.
Перед замовленням килимка обов'язково виміряйте свою ванну кімнату, ванну та душ. Він не повинен покривати всю площу підлоги, а скоріше місце, на яке ви ставатимете після прийняття ванни.
Килимки для ванни, які уловлюватимуть бризки чи краплі за межами ванни або душу зазвичай менші, і їхні розміри варіюються від 43 x 61 см до 53 x 34 см. З іншого боку, вам також може підійти килим для ванни розміром 56 x 152 см, який можна покласти перед подвійним туалетним столиком.
Розмір вибраного килимка для ванни, також визначатиме, скільки часу знадобиться його для висихання, але найбільше на це впливає матеріал, з якого він виготовлений.
Вибір килимка для невеликої ванної кімнати
У більшості випадків невеликі ванні кімнати або вузькі, або короткі. Ви завжди можете повернути килимок на 90 градусів, щоб розмістити його у компактному приміщенні, де звичайні моделі будуть завеликими. Ви також можете спробувати довший килимок, якщо у вас вузька ванна кімната.
Килимок, простелений від ванни до раковини, буде винятковим доповненням до невеликої ванної кімнати. Це надасть ванній кімнаті більш згуртований вигляд, аніж якщо ви покладете поряд два килимки.
Килимок якого кольору вибрати для ванної кімнати?
Килимки можуть легко й ефективно додати кольору у вашу ванну кімнату. Але вони повинні добре працювати з іншими аксесуарами й загальною темою оформлення. Ви можете продемонструвати свою особистість через вибір дизайну. Ось що варто пам'ятати при виборі килимка для ванної кімнати.
Матеріал підлоги
Матеріал підлоги у ванній кімнаті може вплинути на вибір кольору килима. Хоча килимки для ванної кімнати мають бути функціональними, вони також повинні добре поєднуватися або працювати з іншими елементами кімнати. Наприклад, якщо у вас підлога світлого кольору, уникайте використання світлих килимів і навпаки.
Світильники
Стиль світильників для ванної кімнати також визначатиме колір килимка, який ви оберете. Щоб кімната мала гармонійний вигляд, усі настінні й стельові світильники мають працювати разом. А така деталь, як колір світла, може значно вплинути на вигляд вашого килимка.
Рушники
Ви також можете придбати килим для ванної кімнати відповідно до кольору рушників. Це чудовий спосіб збалансувати простір кімнати. Не обов'язково мати килимки, які відповідають кольору ваших рушників – поки кольорові схеми та візерунки добре працюють разом, ви можете створити гармонійний вигляд у ванній кімнаті.
Загальна колірна схема
Кольорова палітра вашої ванної кімнати — ще один важливий момент, про який слід пам'ятати. Колір килимка, очевидно, доповнюватиме загальну колірну схему вашої ванної кімнати, тому радимо підбирати відповідний килимок. Однак це правило не застосовується, якщо ви хочете зробити килимок головним елементом.
Яка різниця між матом і килимком для ванни?
Килимки й килими для ванн працюють більш-менш однаково. Вони часто розміщуються перед ванною або душем, щоб поглинати воду, що капає з вашого тіла після миття. Найголовніше, вони поглинають бризки води, зберігаючи підлогу сухою і запобігаючи ковзанню. Однак між цими двома виробами існують деякі помітні відмінності, про які повинен знати кожен покупець.
-
Килимки для ванни можна зберігати або підвішувати за необхідності, тоді як килими завжди залишаються на підлозі ванної кімнати.
-
Килимки є функціональними; проте ви все ще можете знайти варіанти, які підкреслять ваш простір.
-
Банні килими, як правило, більш пухкі й додають розкішного вигляду ванній кімнаті. Зазвичай вони мають підкладку для запобігання ковзанню.
-
Килимки для ванн мають високу швидкість поглинання і зазвичай їх легше чистити, ніж килими.
-
Килими чудово підходять для того, щоб зберігати ноги в теплі під час холодних зимових ранків.
Як доглядати за килимком для ванни
Піклування про килимок або килим для ванни подовжить термін його служби. Регулярне прибирання має вирішальне значення для забезпечення того, щоб ваш килим для ванної кімнати не накопичував бруд, пил і бактерії. Килимки для ванни можна прати в пральній машині принаймні раз на місяць і розвішувати над душем або ванною для висихання, але килими для ванни чистити дещо важче.
Різні килимки можуть вимагати різного догляду, але існують деякі загальні вказівки.
-
Витягніть килим на вулицю та струсіть його або енергійно збийте, щоб видалити волосся, бруд і сміття.
-
Ознайомтеся з інструкціями виробника щодо очищення килимка.
-
Хоча більшість килимів можна прати в машині, рекомендується вибрати м'який цикл прання, щоб уникнути пошкодження підкладки килимка. Виберіть теплий або гарячий режим для тканинних килимів, щоб знищити цвіль і бактерії.
-
Килимки для ванн з бамбука й інших натуральних волокон можна чистити за допомогою теплої води, прального засобу й губки. Обережно очистьте килим і промийте його прохолодною водою, щоб видалити залишки мила
-
Обробіть будь-які плями перед пранням килимка для ванни. Нанесіть засіб для видалення плям безпосередньо на уражену ділянку і залиште його на деякий час.
Шукаєте килимок для ванної кімнати? Перегляньте нашу широку колекцію.