Як вибрати правильний брезент
Брезент — це великий лист, що використовується як захисне покриття для предметів або ділянок простору. Незалежно від того, чи потрібно вам зберігати обладнання для саду або кемпінгу, брезент захистить вас від погодних впливів, зокрема сильного дощу, сонця чи навіть вітру.
Брезентові покриття здебільшого виготовляються з міцних водонепроникних матеріалів. Вони популярні серед любителів активного відпочинку й відпочинку на пляжі, оскільки їх легко розтягнути, щоб захистити людей від екстремальних погодних умов. Якщо ви шукаєте брезент і не знаєте, з чого почати, ми до ваших послуг: цей простий посібник допоможе вам вибрати брезент відповідно до ваших потреб.
Який матеріал слід вибрати для вашого брезентового покриття?
Брезент зазвичай виготовляється з міцного, стійкого до розриву матеріалу, що витримує суворі погодні умови. Ви можете вибрати з широкого спектра матеріалів, таких як полотно, пластик і поліетилен. Давайте розглянемо ці матеріали детальніше.
Брезент полотняний
Полотно є одним з найпопулярніших матеріалів для брезенту. Такі вироби виготовляються з бавовни, що робить їх екологічними за своєю природою. При належному догляді вони можуть служити багато років. Ви також можете утилізувати полотняні брезенти, коли вони почнуть зношуватися. Вони повністю розкладуться через деякий час. Полотно також дихає, дозволяючи повітрю проходити між волокнами. Воно легке, тому з ним можна працювати без зусиль. Однак воно не є водонепроникним і може легко піддатись цвілі або плісняві при постійному впливі вологості.
Поліетиленові брезенти
Поліетилен є найбільш універсальним і популярним матеріалом для брезенту завдяки його доступній ціні й довговічності. Він також міцний, витривалий, не має запаху, нетоксичний і стійкий до погодних умов. Поліетилен може бути як високої, так і низької щільності. Міцний полібрезент має більшу щільність плетення волокон і більшу кількість поліетиленового покриття на них. Ви також знайдете його у різних кольорах, включаючи коричневий, білий, сріблястий тощо. Якщо ви шукаєте брезент для тимчасового використання, скористайтеся легшим варіантом. Однак постійне знаходження у суворих погодних умовах може вплинути на загальну структуру поліетиленового брезента.
ПВХ-брезент
Брезент, виготовлений з полівінілхлориду (ПВХ) або пластику, міцний і довговічний. Він може прослужити вам більш ніж 15 років. Це найкращий варіант для захисту вас і вашого майна. ПВХ також доступний і універсальний. Ви можете вирізати й формувати матеріал відповідно до своїх потреб. Він також легкий, проте міцний, стійкий до вицвітання, ударів, корозії та хімічних речовин. Крім того, ПВХ є безпечним матеріалом, адже не містить токсичних компонентів. Однак при використанні пластикового брезенту слід уникати розміщення гострих предметів поряд, оскільки вони можуть легко подряпати тканину. Також слід захистити його від гризунів.
Додаткові функції, на які слід звернути увагу
Окрім матеріалу, є ще кілька речей, на які потрібно звернути увагу під час купівлі брезенту. Враховуючи ці функції, ви неодмінно придбаєте брезент відповідно до своїх потреб.
Товщина
Брезенти бувають різної товщини. Виробники вимірюють брезентові листи в міліметрах. Товстіші брезенти більш міцні, ніж тонші, отже, якщо ви шукаєте брезент для використання на відкритому повітрі, виберіть більш щільну модель, що витримає сильні дощі, вітер і палюче сонце.
Розмір і форма
Важливо вибрати брезент, який повністю покриває предмети або ділянку простору, але не виходить за них. Наприклад, якщо ви йдете похід, ви навряд чи захочете брати з собою більший і важчий брезент, ніж потрібно для вашого намету. Виміряйте розмір підлоги намету й знайдіть брезент розміром на кілька сантиметрів більше. Також важливо враховувати форму намету, щоб випадково не придбати прямокутний брезент для квадратної підлоги.
Кольори
Для людей, які зацікавлені в створенні естетичного наметового містечка, вибір правильного кольору допоможе досягти бажаного вигляду. Наприклад, ви можете вибрати колір брезенту, який відповідає решті вашого спорядження. Вибір правильного кольору також може мати практичні переваги. Наприклад, фотограф може придбати брезент лісового відтінку, щоб зробити його менш помітним у природних умовах.
Поради щодо догляду за брезентом
Попри те, що брезент є водостійким і міцним, його необхідно правильно обслуговувати. Пам'ятайте про наступні поради щодо догляду.
-
Використовуйте м'яке мило, щоб очистити брезент. Воно добре прибиратиме бруд, що збирається на поверхні.
-
Під час очищення брезенту розкладіть його і скористайтесь щіткою з м'якою щетиною або губкою, щоб видалити бруд.
-
У випадку складних плям розкладіть брезент на підлозі й замочіть плями в мильному розчині приблизно на 15 хвилин.
-
Не використовуйте на брезенті жорсткі хімічні речовини, оскільки це може спричинити незворотні пошкодження.
Перегляньте нашу колекцію, щоб знайти найкращий брезент для своєї наступної пригоди!