Як вибрати правильний фільтр для басейну
Роль фільтра для басейну схожа на роль нирок у вашому організмі. У той час як інші вироби, такі як очищувачі для басейну та хімічні речовини вбивають бактерії та інших забрудників, фільтр видаляє їх, залишаючи басейн чистим. Без фільтра ваш басейн заповниться сміттям і стане брудним, що в кінцевому підсумку зробить купання менш веселим.
Але який фільтр для басейну слід вибрати? Ви можете спокуситися на найдешевший фільтр, але ми радимо придбати такий, що легко очищається, уловлює забруднення і має тривалий термін служби. Якщо ви шукаєте найкращий фільтр для басейну і не знаєте, з чого почати, ми до ваших послуг: цей допис допоможе підібрати ідеальний фільтр для вашого басейну.
Які існують типи фільтрів для басейну?
Пошук потрібного фільтра для басейну або спа починається з розуміння доступних на ринку варіантів. У більшості випадків вибір фільтра залежить саме від вас. Для вашого басейну підійде фільтр будь-якого типу. Нижче ми розглянемо різні фільтри для басейну, серед яких ви можете вибрати.
Піщані фільтри
Піщані фільтри є найпоширенішим типом фільтрів для басейну. Вони недорогі, легко чистяться та чудово підходять для великих басейнів, оскільки не забиваються занадто швидко. Піщані фільтри для басейну можуть встановлюватися у землі або над землею. Як випливає з назви, ці фільтри використовують пісок для видалення бруду й сміття з води у басейні. Вода всмоктується через скіммери й проходить через піщаний фільтр, який захоплює частинки бруду.
Кожна зернинка піску має шорсткі краї, які уловлюють сміття й забруднення. Випускний отвір у нижній частині фільтра спускає чисту воду назад у басейн. Оскільки вода постійно проходить через фільтр, шорстка текстура піску зношується, зрештою роблячи його нездатним захопити що-небудь. Зазвичай це відбувається через 18 – 24 місяці. На цьому етапі вам доведеться замінити пісок.
Картриджні фільтри
Картриджні фільтри ідеально підходять для невеликих басейнів. Вони коштують дорожче, ніж піщані фільтри, але можуть видаляти вдвічі більше бруду. Картриджні фільтри складаються з пластикового циліндра, оточеного складчастим сіткоподібним матеріалом. Вода з басейну тече через фільтр, що уловлює бруд і сміття. Потім чиста вода стікає назад у басейн. Через деякий час картриджний фільтр потрібно буде очистити.
Для цього вийміть картридж з резервуара, промийте його за допомогою шланга й вставте назад у резервуар. Картриджні фільтри коштують дорожче, але їх легко обслуговувати, вони економлять воду, є більш енергоефективними й потребують заміни через 5 – 10 років. Також пам'ятайте, що насос і фільтр для басейну повинні працювати безперебійно.
Діатоміт
Діатоміт може бути не таким популярним, як піщані фільтри, але він найефективніший у питанні фільтрації води. Він фільтрує найбільшу кількість бруду й сміття порівняно з двома іншими варіантами. Вода проходить через фільтр, покритий діатомітом, що видаляє частинки бруду. Оскільки діатоміт дрібніший за пісок, він може видаляти менші частинки, ніж піщані фільтри.
Який розмір фільтра для басейну слід вибрати?
Розмір фільтра басейну залежить від розміру вашого насоса. Занадто маленький фільтр може зламатися, і насос може перегрітися. Більший фільтр басейну представляє менший ризик, ніж фільтр з меншою продуктивністю – завжди пам'ятайте про це під час покупки. Також важливо вибрати фільтр, який відповідає можливостям вашого насоса. Отже, якщо у вас є насос на 42 гал/хв, придбайте фільтр, який може обробляти 42 гал/хв або більше.
Вам також потрібно враховувати інші особливості, які можуть збільшити загальні витрати води у вашому басейні. Для великих басейнів (понад 60 гал/хв) вам знадобиться великий фільтрувальний насос і труби діаметром щонайменше 5 см для обробки до 100 галонів води на хвилину.
Як часто слід чистити фільтри для басейну?
Ви можете очистити піщані й діатомові фільтри двома способами. Один з них — зворотне промивання, яке вимиває бруд та сміття з фільтра, щоб вони продовжували працювати належним чином. Інший спосіб — зняти фільтр і очистити його вручну. Нижче ми розглянемо приблизний час очищення фільтрів для басейну.
-
Піщані фільтри: зворотне промивання кожні 1-4 тижні й очищення один раз на рік
-
Картриджні фільтри: очищення кожні 2-6 тижнів. Також один раз на рік проводиться глибока чистка.
-
Діатомовий фільтр: зворотне промивання кожні 1-3 місяці й глибоке очищення не рідше одного разу на рік
Попри те, що кількість разів, коли потрібно очистити фільтр для басейну, залежить від насосу для басейну й типу фільтра, існують очевидні ознаки того, що фільтр заповнився. Завжди перевіряйте, чи падає швидкість циркуляції або підвищується зворотний тиск. Якщо циркуляція зменшується або тиск зростає, час очистити фільтр для басейну.
Перегляньте нашу широку колекцію, щоб знайти найкращий фільтр для свого басейну.
Шукаєте інші товари? Перегляньте категорії нижче:
Тип: фільтри для басейнів