Як вибрати намет, який відповідає вашим потребам у кемпінгу
Намет є одним з найважливіших елементів, який слід врахувати під час планування походу. Незалежно від того, чи є ви любителем кемпінгу, який шукає недорогий спосіб відпочити, чи просто хочете знову пережити дитячі спогади, кемпінг - це чудовий спосіб провести час на свіжому повітрі й насолодитися часом з сім'єю та друзями.
Ваш вибір намету може стати вирішальним для гарного досвіду кемпінгу. Неправильний намет впускатиме комарів або промокатиме під дощем, чи навіть розвалюватиметься. Також враховуйте свій вид активного відпочинку, особливо якщо ви плануєте відвідати райони, де будь-які несправності можуть мати серйозні наслідки.
Завдяки широкому набору варіантів на ринку, вибір ідеального намету може стати складним завданням. На щастя, ми створили простий посібник, який допоможе вам визначити найкращі намети відповідно до ваших потреб.
Різні типи наметів
Існує два основних типи наметів. Вони включають туристичні намети та намети для кемпінгу. Далі ми розглянемо їх детальніше.
-
Туристичні намети
Чудовий вибір для самостійних пригод і тих, хто шукає дешевий намет, туристичні намети мають легкі стовпчики, кріплення і тканини. Вони також доступні в різних конструкціях, від компактних до більш просторих моделей. Попри те, що туристичні намети легші та менші, вони достатньо міцні, щоб витримувати суворі погодні умови.
-
Намети для кемпінгу
Кемпінгові намети, розраховані по суті на великі групи та сім'ї, забезпечують більше житлової площі й мають додаткові можливості. Вони також більш зручні та практичні. Крім того, ці намети легко закріпити й забезпечити сухе і надійне укриття під час суворих погодних умов.
Який дизайн намету слід вибрати?
Намети бувають різної форми та розмірів. Найпоширеніші конструкції наметів включають А-подібний каркас, купол, тунель і кабіну. Однак, наразі на ринку з'являються нові конструкції, такі як миттєвий намет, який має дуже мало деталей і є простим у встановленні. Розгляньмо різні конструкції наметів детальніше.
Купольні намети
Просторі купольні намети — один з найпопулярніших дизайнів. Вони мають стабільну легку конструкцію з двома стовпчиками, що перетинаються у найвищій точці намету. Це робить намет вищим у центрі, даючи вам більше місця для сидіння. Вони можуть бути не найміцнішими наметами на ринку, але будуть хорошим варіантом для кемпінгу в екстремальних умовах. Купольні намети зазвичай бувають 2 або 3-місними.
Намети у формі будиночка
Якщо ви шукаєте намет, який є достатньо великим, щоб стояти у повний зріст, то намет у формі будиночка є найкращим вибором. Ці намети мають майже вертикальні стіни, які максимально збільшують їхню загальну висоту. Вони мають багато місця для переміщення, що робить їх ідеальними для сімей або груп принаймні з чотирьох осіб. Намети у формі будиночка також важчі й можуть бути хорошим вибором для автомобільного кемпінгу.
Тунельні намети
Тунельні намети легко встановлювати та розбирати, тому вони ідеально підходять для людей, які хочуть щодня переносити свої намети. Вони схожі на купольні, за винятком їх довшої, циліндричної форми. Тунельні намети часто оснащені окремим місцем для зберігання вашого багажу, що забезпечує достатню кількість місця всередині намету. Вони мають достатню висоту та простір для проживання, що робить їх найкращим варіантом для сімей та більших груп людей. Однак, вони не є автономними, тобто ви маєте надійно закріпити їх кількома мотузками й кілочками.
Геодезичні куполи
Геодезичні куполи пропонують усі переваги купольного намету, але з покращеною стійкістю, підтримкою та довговічністю. Вони мають більше стовпчиків, що перетинаються, утворюючи оболонку з трикутників, які покращують загальну структуру намету. Їхня міцність і стійкість роблять їх відмінним вибором для кемпінгу в екстремальних погодних умовах. Ці намети можуть комфортно розмістити чотирьох осіб.
А-подібні намети
При розташуванні ці намети виглядають як велика літера A. Вони користувалися значною популярністю у туристів завдяки простому дизайну. Раніше такі моделі виготовлялися з полотна і часто поставлялися з металевими або дерев'яними стовпчиками. Сучасні версії мають легкі тканини та алюмінієві стовпчики. А-подібні намети легко встановлюються та є досить стійкими. Однак їм не вистачає висоти.
Спливаючі намети
Також відомі як миттєві намети, спливаючі намети є швидкими та простими в установці. Вони поставляються з пружинним механізмом, який допомагає встановити намет за лічені секунди. Однак вони не є найкращим варіантом для кемпінгу в зоні з екстремальними погодними умовами. Головною перевагою цих наметів є зручність у використанні.
Який розмір намету слід вибрати?
За розміром намети класифікуються як 1-місні, 2-місні, 3-місні тощо. Це вказує на кількість людей, які можуть поміститися в наметі, лежачи поруч. Тим, хто хоче використовувати надувний матрац замість спальних мішків, потрібно пам'ятати про це під час вибору розміру намету. Ось кілька вказівок, які слід враховувати при пошуку найкращого розміру намету для вашої наступної пригоди.
1-місний намет
Одномісний намет — найкращий вибір для поодинокого кемпера або туриста. Оскільки це найменший розмір намету, він не має місця, щоб вмістити більше однієї людини або багажу. Такі намети мають площу поверхні 15 – 20 квадратних футів (ft²). Ви можете прикріпити цей намет до рюкзака, і забезпечити собі комфортне місце для сну, коли це необхідно.
2-місний намет
Просторий намет на двох осіб може зручно вмістити двох людей середнього зросту. Середня площа цього намету становить 30 – 35 футів кв. На вибір 2-місного намету найбільше впливають ваш зріст і доступна висота каркасу. Також потрібно враховувати територію кемпінгу, де ви будете виставляти намет. Іншими ключовими особливостями, які впливають на ваш вибір двомісного намету, є легке транспортування і швидке встановлення.
3-місний намет
Намет цього розміру має достатньо місця для розміщення невеликої сім'ї. Він має середню площу поверхні 40 – 45 футів кв. і може вмістити пару людей та маленьку дитину/собаку. Ви можете переносити його на рюкзаку, але одній людині, можливо, доведеться нести намет, а іншій — кілочки й інші аксесуари. Намети на трьох осіб також легко встановити. Ви повинні мати можливість самостійно розкласти їх за короткий час.
4-місний намет
Для більшості сімей чотиримісні намети мають достатньо місця. Вони також стануть чудовим вибором для людей, які вирушають у більш тривалі подорожі. Середня площа цих наметів становить 60 – 70 футів кв. Ці намети зручно вмістять трьох дорослих і маленьку дитину або собаку. Залежно від ваших потреб, ви можете вибрати більш важку або легку модель такого намету. Наприклад, якщо ви будете в поході увесь день, перш ніж встановити намет, виберіть легшу модель.
5-місний намет
Намет на п'ять осіб найкраще підходить для сім'ї з чотирьох або п'яти осіб. Якщо ви плануєте проводити більше часу на відкритому повітрі, ви оціните надане ними додаткове місце. Вони мають середню площу поверхні 75 – 80 футів кв. Цей розмір намету та інші більші варіанти мають більше простору. Усередині цього намету можуть стояти дорослі висотою 6 – 7 футів.
6-місний намет
Найпопулярніший серед сімей намет для шести осіб має середню площу 90 – 100 футів кв. Зауважте, що існує різниця між категорією комфорту та місткістю. Наприклад, деякі шестимісні моделі мають рейтинг комфорту «чотири». У наметах для шести осіб достатньо місця для двох дорослих і двох дітей, щоб вільно пересуватися та спати. Вони також можуть вмістити ваше спорядження. Щоб розмістити більше людей у цих сімейних наметах, виберіть модель із кращою вентиляцією.
8-місний намет
Намет на вісім осіб має достатньо місця для розміщення чотирьох осіб і може забезпечити комфортне місце для шести осіб, якщо це діти або собаки. Ці намети мають площу 120 – 130 футів кв, чого достатньо, щоб вмістити цілу родину. Не забувайте враховувати ці розміри під час пошуку ідеального місця для встановлення намету.
В чому важливість ваги при виборі наметів для кемпінгу?
Вага — один з найважливіших факторів при виборі намету. Щоб визначити, наскільки важливою є вага намету, розрахуйте відстань, яку вам доведеться подолати до місця, де ви хочете поставити намет. Це може бути невелика відстань або 4 години ходьби від вашого поточного наметового містечка. Існує дві вагові класифікації, які ви повинні знати під час пошуку наметів в Інтернеті.
-
Вага спорядження: включає основні частини намету, такі як тіло намету, покриття від дощу та кілочки. Це найлегша вага, ідеальна для людей, які хочуть нести якомога менше.
-
Упакована вага: це найважча вага. Вона включає усе спорядження, яке поставляється з наметом, від тіла намету, сумки для кілочків, мішка для речей і палиць до упаковки та інструкцій.
Який матеріал слід вибрати для вашого кемпінгового намету?
Як не дивно, багато туристів, як правило, не зважають на матеріал, купуючи намет. Однак матеріал має величезний вплив на підбір намету. Ваш вибір матеріалу вплине на водостійкість, вентиляцію та ізоляцію. Ось найчастіше використовувані тканини.
Нейлон
Легкий і дихаючий нейлон є дорогим матеріалом для наметів. При обробці водонепроникним покриттям нейлон відштовхує воду, зберігаючи намет сухим всю ніч. Єдиним недоліком є те, що він з часом зношується.
Поліестер
Як і нейлон, поліестер дихає і відштовхує воду. Його перевага перед нейлоном полягає в тому, що він служитиме вам довше і може витримувати сонячні промені набагато краще. Вам не потрібно турбуватися про вицвітання під час використання поліестерного намету.
Полотно
Якщо вага не є проблемою, ви можете вибрати традиційний полотняний матеріал. Він відомий своєю чудовою дихальною здатністю і довговічністю. Полотняні намети зберігатимуть тепло в холодну погоду й прохолоду влітку. Вони також водонепроникні, але краще підійдуть автомобілістам, а не туристам з рюкзаками.
Перегляньте нашу колекцію, щоб знайти якісний намет, який відповідає вашим потребам.