outdoor furniture material guide

Як вибрати найкращий матеріал для вуличних меблів

Які найважливіші чинники слід враховувати при купівлі вуличних меблів? Важливо дотримуватись певного стилю, адже він не лише є відображенням вашої особистості, але й створює домашній затишок. Комфорт також має вирішальне значення, як і довговічність кожного предмета меблів. Матеріал вуличних меблів – це саме та деталь, яка пов'язує всі чинники разом.

Якщо вам цікаво, які матеріали є найкращими для вуличних меблів, радимо звернути увагу на такі фактори, як стійкість до погодних впливів, простота очищення та утримання, а також доступність. Найкращий матеріал має бути водонепроникним і міцним, і він залежить від  місця розташування вуличних меблів і погодних умов.

Ми можемо розділити всі предмети декору, необхідні для практичного вуличного облаштування, на дві категорії: меблі й аксесуари. Головні меблі, що вам потрібні, це столи, стільці (або комплекти меблів), вуличні дивани або шезлонги, і аксесуари, такі як парасолі, подушки або меблі для зберігання.

 

Вуличні меблі, стійкі до атмосферних впливів: посібник для пошуку найкращого матеріалу

Сезон за сезоном, вуличні меблі, стійкі до погодних впливів, зберігають свій гарний вигляд і міцність. Якщо ви проживаєте в зонах високої вологості або частих дощів, вам знадобляться водонепроникні меблі для подвір'я. Вологість може спричинити появу цвілі на ваших меблях: це не лише зруйнує ваші улюблені вуличні меблі, але й створить значні ризики для здоров'я. Якщо ви живете у місцевості з підвищеною вологістю, але все ще хотіли б мати дерев'яні меблі, виберіть в якості матеріалу оброблену деревину листяних порід.

Залежно від обраного вами матеріалу, вологість може спричинити іржу та корозію, а також деформацію меблів. Сталь з порошковим покриттям є матеріалом із високою вологостійкістю.

Якщо ви не впевнені, що слід купувати для жаркого клімату, придбайте вуличні меблі стійкі до ультрафіолету й будь-яких погодних умов. Тривалий вплив сонячного світла може призвести до вицвітання, розтріскування або крихкості матеріалу. Для уникнення цього краще за все придбати меблі, сплетені з синтетичного ротанга, оскільки цей матеріал витримує будь-які погодні умови.

З іншого боку, деякі матеріали для меблів можуть витримувати сонце, але не є стійкими до перегріву (наприклад, метал). Якщо ви не хочете торкатись гарячих металевих меблів у літню спеку, виберіть вуличні меблі з обробленої деревини твердих порід. Не забувайте про вітер: переконайтеся, що ваші меблі для подвір'я достатньо важкі, щоб стійко витримувати атмосферні впливи.

 

Які вуличні меблі є найбільш довговічними?

Безсумнівно, метал – це найміцніший матеріал. Він витримує більшість погодних впливів і може бути використаний для створення інноваційних дизайнів меблів. Метал також легко поєднати з іншими матеріалами (наприклад, деревом або склом), щоб створити елегантне облаштування.

Деревина – ще один чудовий матеріал для вуличних меблів. Залежно від породи деревини ваші вуличні меблі потребуватимуть різного догляду. Деревина акації або тику є популярним вибором, але вони не витримують атмосферних впливів.

Пластикові меблі можуть підходити не кожній естетиці, але вони точно є відповіддю на запитання, які садові меблі найдовговічніші. Пластик також забезпечує гнучкість дизайну, оскільки може бути виготовлений у будь-якій формі, розмірі або кольорі. Розгляньмо переваги й недоліки кожного з цих чудових матеріалів для вуличних меблів.

 

Вічнозелені меблі для патіо з ротанга й лози

Ми рекомендуємо придбати меблі, плетені із синтетичного ротанга, адже вони неймовірно стійкі до погодних умов, прості в очищенні й екологічно чисті. У порівнянні з природними лозою та ротангом, синтетичний матеріал призначений для того, щоб протистояти різноманітним погодним умовам, надзвичайно легко підтримується в чистоті й виглядає ідентично своєму природному аналогу. Меблі, виготовлені з синтетичної поліетиленової смоли, мають не лише чудовий вигляд, але й багато переваг. Наприклад, ви можете зберігати меблі з синтетичного ротанга на сонці чи в умовах вологості, не боячись псування матеріалу.

Крім того, синтетична лоза не вицвітає, легко очищується та є легкою, тому чудово підходить для місцевості, де немає сильних вітрів. Синтетичний плетений ротанг є найкращим матеріалом для садових диванів, диванних комплектів і стильних аксесуарів для відпочинку на подвір'ї, таких як ліхтарі або кошики, адже вони мають натуральний колір і вигляд.

*Догляд і обслуговування: регулярно пилососьте ротангові вуличні меблі за допомогою спеціальної щітки для видалення пилу, і протирайте їх легким милом на масляній основі.

wicker and rattan garden furniture

 

Класичні дерев'яні садові меблі

Ніхто не може встояти перед дерев'яними меблями для подвір'я. Дерев'яні меблі цінують за їхню позачасову красу, і тому вони є дуже популярним вибором для саду. Якщо ви хочете насолоджуватись дерев'яними садовими меблями багато років, вони потребують певного догляду. Ідеальна деревина для вуличних меблів має витримувати сонце та дощ.

Деревина хвойних порід, таких як сосна або кедр, є популярною, але вона має бути оброблена під тиском і очищуватись на регулярній основі. З іншого боку, дерево твердих порід – це кращий вибір для вуличних шезлонгів або комплектів меблів. Тик є одним з найкращих матеріалів завдяки високому природному вмісту олії, що робить його вологостійким. Коли дерев'яні меблі не використовуються, ми рекомендуємо захищати їх від дощу або сонця, зберігаючи їх або використовуючи чохли й накриття для меблів, незалежно від того, наскільки міцною є деревина, для того, щоб меблі виглядали новими протягом тривалого часу.

*Догляд та обслуговування: щоб захистити дерев'яні садові меблі від погодних впливів, потрібно лише регулярно наносити легкий шар олії або воску та очищати їх мильним розчином.

wooder garden furniture

 

Чи є металеві меблі найкращим вибором для патіо?

Металеві меблі для патіо надзвичайно міцні й можуть використовуватися з року в рік. Деякі метали краще підходять для виготовлення меблів, ніж інші, в залежності від клімату та регулярності використання. Нержавіюча сталь з порошковим покриттям, наприклад, більш стійка до УФ-випромінювання, ніж залізо. Але якщо ви проживаєте у вітряній місцевості й хочете створити затишну атмосферу в саду, міцний комплект для бістро з кованого заліза – те, що вам потрібно.

Метал – чудовий вибір для довговічних меблів для патіо, однак він має певні недоліки. Ви маєте визначитись з ідеальною вагою вуличних меблів, адже вони не повинні бути занадто важкими (як, наприклад, меблі, виготовлені з кованого заліза). Найкращий і найлегший матеріал – це алюміній. Інші метали, такі як нержавіюча сталь, є стійкими до корозії та іржі, виготовлені з них меблі будуть служити вам найдовше.

*Догляд і обслуговування: якщо ви вибираєте металеві вуличні меблі, все, що вам потрібно робити, – це регулярно протирати їх м'яким мильним розчином.

metal garden furniture

 

Пластикові вуличні меблі: з сезону в сезон виглядають як нові

Пластикові меблі для патіо стають все більш популярними, і це не дивно. Здебільшого для виготовлення вуличних меблів використовується поліетилен (ПЕ), який є як міцним, так і легким. Оскільки цей матеріал дозволяє естетично підходити до облаштування, ви зможете створити різноманітні варіанти зовнішнього декору, від сучасного до бохо.

Пластикові вуличні меблі стійкі до зносу й спеки, тому вам не потрібно робити нічого, щоб захистити їх. Наприклад, штабельовані пластикові стільці можна складати та зберігати, коли вони не використовуються, або у вітряні дні.

*Догляд і обслуговування: протирайте пластикові садові меблі мильним розчином, щоб вони лишались новими протягом тривалого часу.

plastic garden furniture