Посібник з купівлі журнального столика: як вибрати ідеальний столик

При проектуванні вітальні ви повинні звернути увагу на кілька фокусних точок. Наприклад, диван, який забезпечить необхідний комфорт, крісло для відпочинку та чудовий телевізор. Далі йде модний килим, що пов'язує все разом. Предмет меблів, якому приділяють замало уваги – це журнальний столик. Тож  як вибрати найкращий журнальний столик?

Ваш журнальний столик повинен з'єднувати між собою всі меблі в вітальні. Він чудово поєднує стиль зі зручністю. Це те місце, куди ви можете покласти каву, улюблену книгу, пульт від телевізора й телефон, або навіть сервірувати легку вечерю.

Вам потрібен новий журнальний столик? Тоді рекомендуємо переглянути наш посібник про те, як придбати журнальний столик. Дізнайтесь все, що потрібно, щоб зробити ідеальний вибір!

 

Переконайтесь у правильності розміру

Кожна покупка меблів починається з вимірювань. Оскільки журнальні столики становлять невід'ємну частину вашого дивана або крісла, їх розміри повинні збігатися. Зазвичай журнальні столики повинні бути тої ж висоти, що і диван, або на 5 см нижче за його сидіння. Вищі дивани вимагають більш високих столиків, особливо якщо ви часто збираєтесь з родиною чи друзями. Таке облаштування забезпечує більш зручне розміщення напоїв на журнальному столику.

Коли  ви вибираєте розмір журнального столика, висота – не єдиний параметр, який слід враховувати. Як вже зазначалось, журнальний столик повинен відповідати дивану, особливо за довжиною. Столик має становити приблизно дві третини довжини дивана. Таким чином ви зможете практично використовувати його з усіх боків дивана.

Не забудьте залишити достатньо місця навколо. Стандартна відстань між диваном і столиком становить 30-45 см, що дозволяє зручне переміщення. Водночас якщо навпроти вашого журнального столика стоїть тумба під телевізор, ви повинні залишити між ними відстань у 60-76 см. Таке розміщення забезпечує достатньо місця для зручного руху й робить вітальню як просторою, так і компактною.

Перед придбанням ідеального журнального столика важливо зробити вимірювання наявного облаштування. Форма стола є не менш важливою, оскільки різні форми виглядають і відчуваються по-різному.

 

Яка форма журнального столика ідеально підійде для вас?

Це повністю залежить від того, як виглядає решта вашої кімнати. Наприклад, якщо у вас є діти, рекомендується вибрати круглі або овальні журнальні столики. Вони підходять для дітей, а також мають дивовижний вигляд і створюють певний затишок, який не можуть створити прямокутні столи. Круглі та квадратні столики дивовижно вписуються в маленькі кімнати, створюючи ілюзію глибини простору.

Якщо ви шукаєте журнальний столик, що відповідатиме дорослій вітальні, ви можете погратись із різними формами й стилями. Прямокутні й овальні журнальні столики – правильний вибір для більших кімнат та облаштувань. Поставте великий прямокутний стіл перед диваном, або розташуйте набір із 2 або 3 столів для більшого візуального ефекту.

Матеріал і стиль

Ви можете бути приголомшені великим асортиментом журнальних столиків. Деревина – все ще один із найбільш популярних позачасових матеріалів для виготовлення столів. Існує безліч деталей, які роблять вашу покупку унікальною. Для більш традиційного декору інтер'єру виберіть класичне червоне дерево, або деревину манго чи тику для богемського стилю. Якщо вам подобаються дерев'яні вироби ручної роботи, вибирайте вінтажні меблі або столики, виготовлені з відновленої деревини.

Для прихильників сучасних і індустріальних інтер'єрів теж існує безліч варіантів. Наприклад, скло, метал, скловолокно або мармур. Журнальні столики з цих матеріалів мають чудовий вигляд і дозволяють створити творче облаштування. Але пам'ятайте, що скляні та металеві журнальні столики з гострими кутами є менш безпечними для дітей. Якщо у вас є домашні тварини, шукайте стіл з поверхнею, яка легко миється.

Крім того, існують столики з таких матеріалів, як шкіра, оксамит і навіть шовк. Так, ви можете придбати оксамитовий журнальний столик, і ця дорогоцінна тканина одразу перетворить звичайні меблі на центр інтер'єру. Залежно від дизайну, такі столи підходять для різних стилів, від ретро та богемського до сучасного (наприклад, шкіряні столики). Крім того, вони зможуть привнести в кімнату популярну нині еклектичну атмосферу.

Щоб вибрати правильний колір для журнального столика, розгляньте вже наявний декор. Експериментуйте з різними відтінками, щоб підкреслити переваги кімнати. Скляні та мармурові столи неймовірно виглядають у темніших кімнатах або скандинавському інтер'єрі. Природні відтінки працюють в усіх можливих поєднаннях, тоді як темні тони відповідають класичному або ретро-стилю.

 

Функціональність журнального столика

Пам'ятайте, що ідеальний журнальний столик має бути не лише гарним, але й практичним. Наприклад, спробуйте меблі з функцією зберігання. Деякі столики оснащені полицями й шухлядами, у яких зручно зберігати пульти керування та інші речі, які ви хотіли б мати під рукою. Інші журнальні столики мають колеса, тому їх легко пересувати. Тепер, коли ви знаєте, як вибрати ідеальний журнальний столик, перегляньте добірку наших улюблених меблів нижче.