Як вибрати ідеальні стільці для їдальні

Кожен куточок вашого помешкання важливий. Ваша оселя виражає вашу особистість і має забезпечувати надзвичайний комфорт і затишок.

Обідня зона або їдальня – особливо важливі, як і ваші обідні стільці. Тут ви обідаєте разом з близькими, влаштовуєте вечірки або ліниві сніданки у вихідні дні. Саме тому ваші обідні стільці повинні бути зручними й стильними. Зважаючи на ці вимоги, ми надамо вам необхідні поради у цьому посібнику й допоможемо вибрати правильні обідні стільці.

 

Не бійтеся змішувати й поєднувати

Найпростіший спосіб облаштувати їдальню – придбати комплект обідніх меблів. Це рішення стане відповіддю на всі питання, і перш за все, на питання «як підібрати обідній стіл і стільці». Однак, це не єдиний підхід. Обідній стіл не обов'язково повинен відповідати стільцям. Навпаки, у вас є можливість зробити дизайн своєї їдальні унікальним, купуючи стільці окремо. Не бійтесь грати із різними типами стільців для обіднього столу.

Але чи всі стільці мають бути однаковими? Єдине правило, якого слід дотримуватись при створенні збалансованого обіднього декору, – збереження спільного елемента, який поєднає всі меблі разом. Ви можете вибрати обідні стільці з підлокітниками, які є дуже зручними, і поєднати їх з лавками, табуретами або. Крім того, ваші стільці не обов'язково мають бути з одного набору. Поєднання дерев'яних або ротангових стільців зі стільцями з оббивкою привнесе тепло у вашу обідню зону.

Виберіть потрібний розмір для своїх обідніх стільців

Що стосується стилю, ви можете проявити творчість і свою унікальну особистість при облаштуванні ідеальної їдальні. Але перш за все перед купівлею обідніх стільців потрібно враховувати комфорт. Розміри стандартного обіднього стільця повинні відповідати розмірам звичайного столу. Висота сидіння обіднього стільця становить близько 45 см, в той час, як стандартна висота столу сягає 76-77 см. Якщо ваш стіл чи стільці виготовлені на замовлення, залиште щонайменше 30 см від сидіння стільця до стільниці. Це забезпечить достатньо місця для колін.

Пам'ятайте про ще один важливий аспект – висоту підлокітників. Обідні стільці з підлокітниками відповідають стандартним розмірам обіднього стільця у 18 см від підлокітника до стільниці. Ці стільці мають більший розмір, але можуть розміщуватись під столом для ефективного використання простору.

Наступне, що потрібно враховувати – це ширина стільця. Стандартна ширина варіюється від 45 до 50 см. Щоб правильно оцінити кількість стільців, яку можна розмістити навколо столу, залиште до 15 см між стільцями для вільного руху. Таким чином, кожен зможе зручно сісти за стіл, тоді як ваша їдальня виглядатиме затишно й просторо. Ви, звичайно, зможете розв'язати проблему обмеженого простору, придбавши кілька табуретів або обідню лавку. Ще один плюс полягає в нескінченних варіантах стилізації, які ви отримуєте, змішуючи та поєднуючи меблі різних моделей.

 

Всім подобаються гарні стільці

Тож перейдемо до найвеселішого – вибору ідеального обіднього стільця на основі його вигляду. Знайти правильні стільці може бути складно через великий вибір. Але не турбуйтесь, потрібно лише розбити пошук на кілька кроків:

  • Матеріал, з якого виготовлені обідні стільці
  • Колір стільців, що відповідає вашому декору
  • Стиль, який вам до вподоби

Обідні стільці виготовляються з різноманітних матеріалів. Найпопулярніші моделі виготовлені з дерева, металу або мають оббивку. Дерев'яні обідні стільці зручні й довговічні, вони виконані в класичному стилі, але чудово працюють з сучасним оздобленням. Що найкраще, це затишок, який вони приносять до столу.

Металеві стільці можна додати в будь-який стиль інтер'єру, від індустріального до просоченого французькою романтикою. Вони не піддаються впливу часу й надзвичайно легко очищуються, тому іноді можуть використовуватись і надворі.

Обідні стільці з оббивкою, звичайно, є визначенням комфорту. Завдяки різноманітності оббивок ви зможете вписати їх у будь-який дизайн їдальні.

Коли справа доходить до кольору, грайте з тканинами й матеріалами, і подивіться, які візерунки відповідають бажаному декору. Ви завжди можете вибрати нейтральні кольори й додати до них сміливі відтінки або візерунки.

Як вже згадувалось раніше, обідні стільці не обов'язково мають збігатися. Рекомендуємо оцінити загальну атмосферу їдальні й спробувати поєднати стільці в різних стилях. Щоб отримати ще більше натхнення, перегляньте наші улюблені обідні стільці нижче.