Як вибрати обідній стіл

Обідній стіл – це центр вашої вітальні, і його придбання або заміна потребують особливої уваги. Якщо вам цікаво, як вибрати обідній стіл, перш за все подумайте про його призначення.

Це місце, де відбувається магія – затишні обіди з сім'єю, місце для роботи, планування наступної відпустки або зустрічей з друзями. При виборі форми обіднього столу важлива функціональність, що  забезпечить його комфортне використання впродовж років.

Обідній стіл може стати значним вкладенням. У цьому посібнику з купівлі ви дізнаєтесь більше про те, як вибрати матеріал для обіднього столу.  Дотримуйтесь наших порад щодо вибору кольору обіднього столу, щоб він відповідав вашому стилю.

 

Правильний розмір

Розмір є ключовим фактором, коли ви вибираєте правильний обідній стіл для свого помешкання. Щоб створити збалансовану їдальню, зверніть увагу та те, що може запропонувати ваш простір. З масивним обіднім столом ваше помешкання може виглядати переповненим, тоді як занадто маленький стіл не є практичним. 

Щоб дізнатись, як вибрати розмір обіднього столу, потрібно зрозуміти планування своєї кімнати. Переконайтесь, що стіл підходить вашій їдальні та залишає місце для переміщення нею. За стандартом для відкритого дизайну навколо кожного сидіння має лишатись 100 см. Перегляньте наступні вказівки щодо розміру, щоб знайти свій круглий або прямокутний стіл:

  • Стіл діаметром 120 см вміщуватиме 4 особи
  • Стіл діаметром 150 см або 180 см ідеально підходить для 6 осіб
  • Стіл діаметром 240 см пропонує достатньо місця для 8 осіб.

Приділіть час візуалізації бажаного столу у своєму помешканні. Скористайтесь малярською стрічкою або іншим предметом меблів і поставте його на місце, де буде стояти обідній комплект. Погляньте на облаштування з точки зору розміру й виконайте правильні вимірювання. Якщо ваш простір обмежений, виберіть менший стіл, який можна розкладати. Для гарного розташування також важлива форма, тож дізнаймося, яка форма обіднього столу найкраще пасуватиме маленькій кімнаті.

 

Як вибрати форму обіднього столу

Більшість з нас задаються питанням, який обідній стіл найкращий, круглий чи прямокутний? Форма є важливою з естетичних міркувань, але також визначає комфорт, який ви отримаєте. Пам'ятайте, що правильний стіл повинен мати 55-60 см простору для кожного сидіння. Якщо ваш обідній стіл зазвичай має вміщати 3 осіб, але іноді більше, зробіть повсякденний комфорт своїм пріоритетом. 

Круглий або овальний стіл створює більш інтимну атмосферу, і він чудово підходить для невеликих зустрічей. Крім того, він ідеально пасує меншому простору й створює уявлення легкої та просторої обідньої зони. Щоб покращити функціональність, стіл, що подовжується. 

Найбільш популярними є прямокутні й квадратні обідні столи, і це не дивно. Вони найкраще виглядають у великих кімнатах, пропонують більше місця та легко стають центром уваги. Якщо ви прагнете досягти вражаючого вигляду в їдальні, сміливі лінії працюють на вашу користь.

 

Обідні столи та стільці

Коли мова йде про вибір обіднього столу та стільців, у вас є два варіанти:

  • Купуйте комплекти обідніх меблів – стільці зі столом відповідного стилю та розміру. Це забезпечує ідеальний баланс і правильне положення під час сидіння.
  • Будьте креативними: змішуйте й поєднуйте! Стільці в різному стилі створюють унікальний вигляд. 

Щоб розв'язати питання, які стільці підходять вашому обідньому столу, спочатку забезпечте принаймні 30 см між стільницею та сидінням стільця. Таким чином, стільці можна розмістити під столом, коли вони не використовуються. Крім того, пам'ятайте, що кожному, хто сидить за столом, потрібно принаймні 60 см простору. Якщо вам цікаво, скільки стільців підходить для вашого обіднього столу, розрахуйте це за наступним методом.

Ми рекомендуємо використовувати лавки не лише для прямокутних столів, а й для овальних. Вони роблять кімнату більш просторою та мають більше місця для сидіння. Нині обідні лавки дуже популярні та доповнюють багато стилів, від сучасного до традиційного, від мінімалістичного до богемського.

 

На що слід звернути увагу

Якщо ви хочете придбати позачасовий обідній стіл, слід враховувати наступні речі. Розширюваний обідній стіл завжди є чудовим вибором, якщо ви маєте справу з обмеженим простором. Це стосується як круглих, так і прямокутних форм і пропонує чудове рішення для зустрічей. Пам'ятайте про товщину стільниці – близько 2,5 см – вибираючи стільці.

Зверніть увагу на матеріал, з якого буде виготовлений ваш новий обідній стіл. Вибирайте міцні матеріали, такі як деревина або відновлена деревина. Мармур або штучний мармур стійкий до подряпин, тому стане чудовим варіантом обіднього столу. Скляні столи – наші улюблені, і стануть найкращим вибором, якщо вам потрібно внести природне освітлення у темнішу кімнату. Не бійтесь експериментувати з металом – поєднання металу й дерева або просто металеві меблі можуть стати креативною основою вашої обідньої зони.

Опори або ніжки для столів також визначають зручність вашого облаштування. Одна ніжка найкраще працює в круглих або квадратних столах, забезпечуючи багато місця для ніг. Для прямокутного столу середнього розміру виберіть тонші ніжки, а столи з великими ніжками розглядайте лише якщо вам дозволяє простір.

Хоча пошук ідеального обіднього столу займає деякий час, обов'язково дотримуйтесь нашого посібника з вибору обіднього столу, що ідеально відповідає вашому способу життя.